Задати питання

Ускладнення після грипу

  • Поділитися:

Грип  — вірусне респіраторне захворювання. Вірус грипу проникає через дихальні шляхи і є надзвичайно заразним. Самі симптоми грипу схожі з ГРВІ, лікування хвороби також протікає приблизно за одним сценарієм. Але не варто легковажно ставитися до цієї хвороби, на відміну від ГРВІ, ускладнення грипу можуть дуже сильно позначитися на стані здоров'я аж до летального результату.

Відмінною рисою грипу є різке погіршення стану людини, всі симптоми — висока температура, біль у м'язах, головний біль, жар, нежить і т.д. проявляються з більшою силою.

У холодну пору року дуже часто бувають спалахи епідемій грипу, в групі ризику знаходиться люди похилого віку, вагітні, діти. Через неправильне лікування часто виникають ускладнення грипу.

Осложнения после гриппа

Найчастіша причина, по якій відбуваються ускладнення після грипу — коли інфіковані вірусом люди переносять його «на ногах» або пізно звертаються за допомогою до фахівця. Ускладнення грипу також дають, неправильно підібрані препарати і неграмотне лікування (самолікування, в тому числі).

Щоб виключити ускладнення після грипу, при перших же симптомах вірусу грипу, потрібно обов'язково викликати лікаря для проведення професійної діагностики та призначення лікування.

Види ускладнень після грипу і їх симптоми

Найчастішими є ускладнення після грипу, симптоми яких — тяжке дихання і болі в грудях. Такі симптоми вказують на пневмонію, яка буває вірусного або бактеріального походження. Лікувати це захворювання необхідно в умовах госпіталізації. Також бувають ускладнення грипу, симптоми яких проявляються в порушенні роботи центральної нервової системи, запаленні м'язових тканин, проблеми з серцем, загостренні астми.

ЛОР-органи — це друга область, яку вражають ускладнення після грипу. Симптоми таких ускладнень можуть вказувати на синусит, гайморит, запалення вуха, менінгіти, особливу небезпеку становлять гнійні форми цих захворювань.

Також виникають проблеми з опорно-руховим апаратом, так ускладнення грипу, симптоми проявляються сильним болем в суглобах і м'язах. Висока температура і біль в області нирок після грипу, можуть бути симптомами запального процесу — пієлонефриту.

Чим загрожує грип та його ускладнення

Грип і його ускладнення є дуже небезпечними для вагітних жінок особливо в перші 12 тижнів. Оскільки саме в цей період відбувається формування органів і систем у майбутньої дитини. Інтоксикація організму — це результат який дає грип. Ускладнення можуть позначитися на роботі головного мозку, через виникнення запальних захворювань. Відсутність лікування або недотримання рекомендацій лікаря тільки посилюють грип, а ускладнення можуть вплинути на роботу нирок і порушити їх функції.

Гостру енцефалопатію з набряком мозку і порушеннями роботи печінки в деяких випадках у дітей викликає висока температура, яку дає грип, ускладнення можна попередити за допомогою жарознижувальних препаратів на основі парацетамолу. При цьому варто пам'ятати, що збивати температуру до 38 градусів не варто, якщо немає схильності до важкої її переносимості.

Симптоми, які дає грип та його ускладнення можна послабити, якщо підтримувати роботу імунної системи.

Лікування ускладнень після грипу

Щоб не довелося проводити лікування ускладнень після грипу потрібно обов'язково звернутися до лікаря, дотримуватися постільного режиму, рясного пиття і всіх рекомендацій фахівця.

Крім того, буває так, що ускладнення при грипі виникають не після хвороби, а паралельно. Запорукою успішного їх лікування і одужання є своєчасно вжиті заходи.

Лікування ускладнень грипу залежить від того, які органи були вражені. Іноді пацієнти самі собі призначають прийом антибіотиків.

Варто нагадати, що лікування ускладнень після грипу може проходити за допомогою антибіотиків тільки в рідкісних випадках, коли у пацієнта є ризик бактеріального фону за рахунок присутності інфекційних вогнищ.

В інших випадках, якщо немає медичних показань ускладнення при грипі антибіотиками не лікують.

Існують загальні рекомендації з приводу того, яким має бути лікування ускладнень після грипу, наприклад, рясне вживання рідини, яка виводить з організму продукти розпадів вірусів. Полегшена натуральна їжа, яка містить достатню кількість білків, жирів і вітамінів також доповнює лікування ускладнень грипу.

Крім того, пацієнтам рекомендовано виключити фізичні навантаження, щоб не додавати стресу організму.

Оптимальна профілактика проти грипу і його ускладнень — це хороша власна імунна система.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Задати питання