Задати питання

Антивірусні препарати для дітей

  • Поділитися:

Антивірусні препарати для дітей — це засоби, які використовуються для лікування і профілактики вірусних захворювань. Головна вимога, якій повинні відповідати антивірусні препарати — це безпека.

Антивірусні препарати для дітей повинні бути одночасно ефективними в боротьбі проти інфекцій і вірусів і в той же час — безпечними для здоров'я дитини, навіть за умов тривалого або частого вживання ліків. Сучасні антивірусні препарати бувають у вигляді таблеток, капсул, порошків або у вигляді сиропів.

Антивирусные препараты для детей

Як діють антивірусні таблетки

Одними з найкращих і поширених медичних засобів в боротьбі з вірусами вважаються антивірусні таблетки. Розрізняють такі таблетки антивірусні, згідно спектра дії ліків на організм:

  • Протигрипозні — препарати, призначені для лікування і профілактики грипу та ГРВІ;
  • Протигерпетичні — ліки, які застосовують для лікування захворювань, викликаних різними видами герпесу і цитомегаловірусної інфекції;
  • Антиретровірусні — фармакологічні ліки, спрямовані на лікування та профілактику ВІЛ-інфекцій;
  • Противірусні препарати розширеного спектру.

Перші три групи — це засоби прямої противірусної дії. Завдання, яке виконують такі антивірусні таблетки (або інші модифікації ліків) — це знищення вірусу і перешкоджання його розмноженню.

Четверта група включає в себе противірусні препарати широкого спектра дії — це антивірусні таблетки, які прийнято називати імуностимуляторами або імуномодуляторами.

Такі таблетки антивірусні спрямовані не тільки на прямий вплив на геном вірусу і його можливість до реплікації, вони також виконують стимуляцію імунної системи дітей.

Як вибирати антивірусний засіб для дітей

Фармакологічна індустрія працює досить активно, тому дефіциту ліків на вітринах аптек не простежується. Але напихати дитину першими таблетками, що трапились звичайно ж не варто, дуже важливо вибрати кращий ефективний і безпечний антивірусний засіб.

Спочатку потрібно визначитися, для чого саме купується антивірусний засіб для дітей. Якщо дитина знаходиться в фазі гострого запального процесу конкретного вірусу, то варто звернути увагу на таблетки прямої противірусної дії.

Обираємо антивірусний засіб для дітей

Антивірусні засоби прямого противірусної дії досить ефективно пригнічують вірус, але разом з тим вони надають руйнівну дію на здорові клітини. Тому, якщо у дитини тільки з'явилися перші симптоми вірусної інфекції найкращим рішенням буде вдатися до ліків розширеного спектру дії.

Крім того, підбираючи антивірусний засіб потрібно враховувати вік дитини, оскільки, прийом багатьох таблеток має вікові обмеження.

Кращим і навіть ідеальним є варіант, коли антивірусний засіб для дітей призначає сам педіатр після детального огляду. Але мати в аптечці перевірений ефективний противірусний засіб — це найкращий метод профілактики при перших симптомах прояву інфекції.

Антивірус для дітей. Як приймати антивірусні ліки

Будь-який медичний препарат має інструкції до застосування, в якій прописано як часто в якій кількості приймати препарат, не виключенням є і антивірусні ліки. Коли мова йде про лікування, то давати антивірус для дітей краще за прописаними лікарем або інструкцією правилами.

Кращий спосіб, щоб самостійно вирішити, як і коли давати антивірусні ліки з метою профілактики — це розібратися в механізмі їх впливу на організм.

Антивірусні ліки, впливають не тільки на вірус, але і на імунну систему. Ці медичні засоби активізують природний імунітет у дітей на вироблення імуноглобуліну. Саме завдяки такому ефекту ці засоби отримали назву імуностимуляторів. Клітини організму білок імуноглобуліну синтезують самостійно, як тільки в організм потрапляє інфекція.

Якщо імунна система слабка і не справляється, їй допомагають антивірусні ліки. Але постійний штучний вплив на імунітет, може привести до того, що організм перестане виробляти імуноглобулін самостійно. Тому щоб не нашкодити природному імунітету потрібно давати антивірус для дітей не частіше 2-ух курсів на рік.

Кращий антивірусний препарат для дітей

Підіб'ємо підсумки, якими мають бути кращі антивірусні препарати.

Кращим, по праву, вважається той антивірусний препарат, який ефективно впливає на вірус, але, при цьому, має м'яку дію на організм, тобто, не дає побічних ефектів. Антивірусний препарат для дітей повинен також відповідати віку дитини.

Одним з кращих і частопризначувальних препаратів при грипі та ГРВІ в педіатрії вважається «Анаферон». Цей антивірусний препарат одночасно руйнівно діє на віруси і стимулює імунну систему дитини до вироблення імуноглобуліну.

Крім того, «Анаферон» — це антивірусний препарат для дітей, який має настільки високий профіль безпеки, що його можна давати немовлятам з 1-го місяця. Цей засіб не містить підсилювачів смаку і барвників, тому його можуть приймати навіть діти з астмою, а також зі схильністю до алергічних реакцій.

Препарат Анаферон

«Анаферон» продається в аптеках без рецепта, дослідження показали, що цей препарат не має побічних ефектів і протипоказань. Все ж батькам краще звернутися до свого лікуючого педіатра за консультацією. Доктор складе найкращий і відповідний індивідуальний графік і систему прийому таблеток з урахуванням фізіологічних особливостей організму і можливих патологій у дитини.

Кращі антивірусні препарати дозволяють пригнічувати інфекцію або принаймні скоротити терміни хвороби, запобігти виникненню ускладнень або загострення хронічних захворювань. «Анаферон» зменшує силу прояву симптомів захворювання і супроводжує одужання організму шляхом м'якого впливу на нього. Вже багато років він входить в список кращих антивірусних засобів.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання