Задати питання

Чи можна купати дитину при температурі

  • Поділитися:

Всі діти люблять воду, водні процедури є джерелом радості для новонароджених немовлят і дітей старшого віку, але, коли малюк хворіє, перед батьками постає питання чи можна купати дитину при температурі. Лікарі теж не категоричні в питанні чи можна купати дитину з температурою, вони рекомендують розглядати окремо кожен індивідуальний випадок. Відповідь на питання чи можна купати дитину при температурі будь то новонароджене немовля або більш доросла дитина залежить від причини, по якій вона піднялася і на скільки високо.

Особливо делікатно варто поставитися до того, чи можна купати дитину з температурою, якщо це новонароджене немовля.

Чи можна купати дитину з нежиттю при застуді?

Одними з найпоширеніших недуг, навіть серед новонароджених немовлят, є простудні захворювання, мами часто сумніваються чи можна купати дитину при застуді. Забезпечення гігієни є одним з обов'язкових умов по догляду за малюком, але здійснити повноцінні заходи по догляду без води досить складно.

Купання — це звична процедура в графіку малюка, тому чи можна купати дитину з нежиттю, залежить від деяких факторів. По-перше, чи можна купати дитину з нежиттю залежить від того, на якій стадії хвороби знаходиться дитина. Якщо у малюка вже немає температури і організм йде після застуди на поправку, то батьки можуть його викупати.

Купання дитини при температурі

У своїх роздумах на тему чи можна купати дитину при застуді, лікарі схиляються до того, що можна, але для цього необхідно дотримуватися певних умов. Температура води повинна бути на кілька градусів вище, ніж зазвичай, а купання максимально коротким. Відразу після купання дитину необхідно швидко витерти насухо і покласти спати. Крім того, необхідно подбати, щоб температура в приміщенні була досить теплою, щоб виключити переохолодження.

Чи варто і можна купати дитину при температурі 37ºC і вище?

Мами часто цікавляться, чи можна купати дитину при температурі 37ºC? Поява температури свідчить про те, що в організмі малюка йде запальний процес. Якщо лікар діагностував застуду, то температуру не варто збивати до 38ºC.

Під час температури у дитини підвищується потовиділення, через нього пори шкірного покриву забиваються. Купання дозволяє змити токсини від ліків, які дитина приймає під час застуди, а також мікроби, виведені назовні з потом. Тому купання впливає на одужання малюка. Крім того, температура підвищується не тільки від застуди, інші причини також породжують дилему у батьків чи можна купати дитину? При температурі 37ºC, викликаною, наприклад, алергією або кишковою інфекцією, дитину не варто позбавляти купання.

Чи можна купати немовля при нежиті і як правильно це робити?

Застуда завжди супроводжується нежиттю, але нежить не завжди є причиною застуди. Чи можна купати новонародженого при нежиті залежить від того, що спровокувало його появу. Спровокувати виділення з носа може алергія, в такому випадку відповідь на питання чи можна купати немовля при нежиті однозначне — так. Це стосується не тільки новонароджених немовлят, а й старших дітей.

Існує кілька вимог, які є обов'язковими в рішенні чи можна купати немовля з нежиттю:

  • у дитини не повинно бути високої температури;
  • вода для купання повинна бути біля 37-38 ºC;
  • повітря в приміщенні мінімум +25ºC;
  • тривалість купання 5-10 хвилин;
  • дитину перед процедурою не годувати;
  • після купання добре витерти.

Сучасні лікарі не рекомендують утримувати дитину в стерильності і підвищено сприятливих умовах. Оскільки подолання кожної хвороби є процесом придбання власного імунітету, який є дуже важливим для стану здоров'я дитини в майбутньому.

У будь-якому випадку, якщо батьки не впевнені, чи можна купати немовля при нежиті, краще звернутися до педіатра, який підкаже, як правильно вчинити.

Якщо у дитини висока температура, організм занадто ослаблений, то звичне купання можна замінити на вологе обтирання.

Разом з рекомендаціями, чи можна купати новонародженого при нежиті, лікар, в разі позитивної відповіді, порекомендує цілющі відвари трав, які можна додати у воду для підвищення ефекту від купання.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання