Задати питання

Харчування дитини під час ГРВІ та застуди

  • Поділитися:

Перш ніж годувати дитину коли вона хворіє, варто пам'ятати, що її організм ослаблений і направляє всі свої сили на боротьбу з вірусом, тому харчування дитини під час застуди трохи відрізняється від звичайного. Якщо малюк приймає який-небудь противірусний препарат, наприклад «Анаферон», то його організму буде простіше впоратися з інфекцією.

Харчування дитини під час застуди

Харчування дитини при ГРВІ повинно бути полегшеним і дробовим, крім того, воно повинно бути добровільним. Тобто, якщо дитина відмовляється їсти, не треба його змушувати, також можна відійти і від звичного режиму.

Якщо мова йде про немовлят, то вигодовування грудьми — це оптимальне харчування дитини під час застуди. Чи можна придумати, щось краще, материнське молоко підсилює захисні функції організму і забезпечує його всіма необхідними поживними речовинами. Не менш важливим, ніж харчування дитини при ГРВІ є питний режим, який повинен бути максимальним.

Чим годувати дитину при ГРВІ

Легко засвоювана, корисна їжа — це те, чим годувати дитину при ГРВІ найкраще. У раціоні у малюка повинні бути сезонні фрукти і овочі, в яких міститься багато вітамінів і мікроелементів, наприклад, яблука, лимони, ківі, апельсини, малина, гарбуз, капуста, буряк, морква.

Не варто вводити в харчування малюка під час застуди нові продукти, навіть якщо вони будуть дуже корисними, ніж більш звична їжа. Легкі супи і бульйони також відносяться до тих страв, якими годувати дитину при ГРВІ добре.

На питання: «Чи можна давати м'ясо і рибу під час застуди? — відповідь — «Однозначно так!» Що стосується термообробки продуктів, то вони повинні бути вареними, тушкованими, запеченими, або приготованими на пару.

При ГРВІ потрібно виключити смажену, солону і солодку їжу.

Вигодовування грудьми також може проходити в незвичному режимі — наприклад, бути більш частим, але в менших кількостях. Харчування мами під час вигодовування грудьми дитини, яка хворіє, також має складатися з простої, корисною і легкої їжі. Якщо дитині призначено «Анаферон», то цей препарат не викликає алергічних реакцій і не вимагає спеціального підбору продуктів харчування. 

Чи можна годувати дитину грудьми при ГРВІ і застуді у мами

Застудою хворіють не тільки діти, а й мами, які часто в таких ситуація звертаються до педіатра з питанням: «Чи можна годувати дитину грудьми при ГРВІ?». Гострі респіраторні захворювання не входять до списку протипоказань до вигодовування грудьми. Тому, чи можна годувати дитину грудьми при застуді — не просто можна, а й треба. Чим довше мама зможе продовжити вигодовування грудьми, тим краще, оскільки разом з грудним молоком дитина отримує антитіла для боротьби з різними захворюваннями.

Грудне годування малюка при ГРВІ

Іноді мами продовжують сумніватися, чи можна годувати дитину грудьми при ГРВІ, оскільки дитина відмовляється брати груди. Причиною такої поведінки малюка може бути більш висока, ніж він звик температура молока. Така ситуація не є приводом для хвилювання, просто потрібно зцідити молоко і малюк із задоволенням вип'є його з пляшечки.

При цьому, звичайно ж, мамі варто докласти всіх зусиль для якнайшвидшого одужання. Перш, ніж приймати мамі будь-які препарати, варто з'ясувати, чи можна буде годувати дитину грудьми при застуді, приймаючи їх, оскільки багато ліків можуть викликати побічні ефекти у малюка.

Чи можна приймати Анаферон при годуванні груддю

«Анаферон» — це відомий противірусний, а також імуномодулюючий препарат, який вже понад 10 років призначається для лікування дорослих і дітей під час застуди віком від 1-го місяця.

Мами, які знаходяться на стадії вигодовування грудьми, відносяться до споживачів з більш вибагливими вимогами до препарату, тому виникає природне запитання, а чи можна приймати «Анаферон» при годуванні грудьми?

Дані про ефективність і безпеку застосування препарату в період вагітності або годування груддю відсутні, тому згідно з інструкцією, «Анаферон» при грудному вигодовуванні приймати не рекомендується.

Перш ніж приймати різні ліки, в тому числі і «Анаферон», при годуванні груддю, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Лікар призначить безпечні препарати, пропише курс лікування і схему, по якій потрібно приймати ліки при грудному вигодовуванні під час застуди.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання