Задати питання

Ліки від ГРВІ для дітей

  • Поділитися:

Ліки при ГРВІ у дітей характеризуються широким розмаїттям — вони відрізняються не тільки виробником, упаковкою, формою випуску, але і механізмом дії. Через це вибрати ефективні і безпечні ліки від ГРВІ для дітей не зовсім просто. Попередньо краще ознайомитися зі списком головних препаратів, рекомендованих при ГРВІ, а також відгуками батьків і обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Дитячі ліки від ГРВІ

Для того, щоб підібрати необхідні ліки при ГРВІ у дітей, необхідно також знати, якими симптомами та ознаками виявляється захворювання. Про це розповімо далі в статті, а також ознайомимося з найбільш популярними групами препаратів при ГРВІ, розповімо, чи є необхідність в противірусних препаратах при лікуванні ГРВІ.

Ознаки та симптоми ГРВІ у дітей

Основні ознаки ГРВІ у дітей практично не відрізняються від таких у дорослих. Захворювання може починатися зовсім непомітно — на такі ознаки, як млявість, підвищена стомлюваність, дратівливість, апатія часто зовсім не звертають увагу, адже виходячи тільки з них дуже, важко запідозрити ГРВІ. Симптоми у дітей раннього віку можуть включати занепокоєння, плаксивість, порушення сну, відмова від їжі і пиття. Нерідко можуть спостерігатися і симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (блювота, проноси), шкірний висип, або свербіж.

З прогресуванням ГРВІ симптоми у дітей починають ставати більш характерними — температура тіла підвищується до субфебрильних, спостерігається закладеність носа, або рідкі, прозорі виділення з нього, з'являється кашель. При об'єктивному огляді можна виявити такі ознаки інфекції, як збільшені лімфатичні вузли, гіперемію горла.

Якщо ігнорувати ознаки ГРВІ у дітей та своєчасно не почати лікування, то інфекція може поширитися і стати причиною серйозних ускладнень.

ГРВІ у дітей, чим лікувати захворювання

Багато батьків не з чуток знають, що таке ГРВІ у дітей, і чим лікувати це захворювання. Однак, що робити недосвідченим батькам, які ніколи не зіштовхувались з такою проблемою? ГРВІ без ускладнень не вимагає госпіталізації та перебування в умовах стаціонару і цілком може лікуватися амбулаторно. Однак, навіть в разі легкого ГРВІ у дітей, лікування найкраще починати тільки попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем.

Консультація педіатра

Крім лікування, вкрай важливими при ГРВІ будуть загальноприйняті заходи — регулярне провітрювання приміщення, вологе прибирання, обмеження контактів хворої дитини, забезпечення адекватного питного режиму і вітамінізованого, раціонального харчування.

На ряду з цим важлива і медикаментозна терапія. При ГРВІ у дітей лікування повинно бути комплексним — як етіотропним, так і симптоматичним. В якості етіотропної терапії виступають противірусні ліки. Призначення симптоматичних препаратів буде залежати від того, які симптоми переважають у дитини. Найбільш часто можуть знадобитися протизапальні, жарознижуючі, антисептичні, від кашлю, відхаркувальні препарати, ліки від нежиті та інші.

Противірусні препарати при ГРВІ

Суперечки про те, чи потрібні противірусні препарати для лікування ГРВІ у дітей, не припиняються. Одні вважають препарати даної групи повністю марними, а інші стверджують, що вони значно прискорюють і полегшують лікування ГРВІ у дітей. Препарати противірусної дії характеризуються широким асортиментом. Вони відрізняються виробником, формою випуску, складом, механізмом дії, ціною. Вибрати найбільш безпечний і ефективний противірусний препарат при ГРВІ досить важко.

Препарат Анаферон

Залежно від механізму дії виділяють три головні групи противірусних препаратів — противірусні прямої дії, індуктори інтрферонов і інтерферони. Рослинними препаратами противірусної дії також дуже часто проводиться лікування ГРВІ у дітей.

Добрі відгуки заслужив такий противірусний препарат при ГРВІ, як Анаферон. Він має противірусну та імуномодулюючу дію, підходить як для профілактики, так і для лікування ГРВІ, бореться з вірусом і полегшує симптоми захворювання. Анаферон дозволений дітям з 1-го місяця життя, має мінімальну ймовірність побічних ефектів і протипоказань. «Анаферон дитячий» — перевірений часом противірусний препарат.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання