Задати питання

Основні принципи та методи загартовування

  • Поділитися:

Основні принципи загартовування засновані на тому, що організм людини здатний пристосовуватися до зміни погодних умов та оптимізувати внутрішні процеси роботи організму. Наприклад, загартований організм здатний звузити або розширити судини при різкій зміні температури. Організм блокує можливість перегріву або переохолодження, регулюючи тепловіддачу тіла. Крім того, основні методи загартовування дозволяють зміцнити нервову, імунну системи, підвищити витривалість організму.

Застосовуючи принципи та методи загартовування можна захистити себе від простудних та інших хвороб. Для того, щоб привчити організм адекватно реагувати на зміну зовнішнього середовища необхідно діяти поступово, саме на поступовості базуються основні принципи та методи загартовування.

Загартовування

Аеро-, геліо- та гідротерапія, а також ходіння босоніж — це основні методи загартовування. Загартовування є доступною процедурою, як для дорослих, так і для дітей.

Перш, ніж освоювати основні принципи загартовування варто проконсультуватися з лікарем і переконатись, що організм повністю здоровий. Дітям, літнім людям, а також тим, хто страждає хронічними захворюваннями потрібно починати такі тренування із бережливого режиму.

Загартовування що це таке?

Загартовування — це штучне підвищення адаптації організму за допомогою природних факторів перед зовнішніми кліматичними умовами.

За своєю природою, загартовування — це свого роду тренувальний процес, який має на увазі проведення заходів спрямованих на стимуляцію стійкості організму перед зміною та перепадами кліматичних умов.

Люди, які знають для чого потрібно загартовування, що це таке та основні його принципи, набагато менш схильні до різного роду захворювань.

Принципи загартовування дитячого організму

Принципи загартовування організму дитини базуються на поступових і регулярних тренуваннях. Незалежно від того, який вид загартовування використовується, основні принципи загартовування малюка повинні починатися з комфортних температур з поступовим їх зниженням, не менш важливим є і дотримання однакових інтервалів між процедурами.

Якщо в силу якихось обставин розрив між заняттями був більше звичайного, наступну процедуру варто зробити бережливою, щоб мінімізувати стрес для організму. Дотримуючись основних принципів загартовування організму, варто орієнтуватися на індивідуальні особливості організму кожної дитини, прислухатися до його відчуттів і контролювати його самопочуття.

Поширені методи загартовування організму дітей

Розглянемо більш детально методи загартовування організму.

Загартовування дітей детей

Методика загартовування організму за допомогою повітря називається аеротерапія. Такий спосіб є найпростішим і прийнятним, як для дітей, так і для батьків. Прийняття повітряних ванн мається на увазі тривалі прогулянки по вулиці в будь-яку погоду та пору року. Повітряні методи загартовування сприятливо впливають на стабілізацію роботи нервової системи, слизових, психоемоційний стан дитини, підвищення загального імунітету шляхом насичення організму киснем.

Існують також сонячні та теплові методи загартовування організму — геліотерапія. Такий метод загартовування заспокоює нервову систему, прискорює обмінні процеси, кровообіг, м'язовий тонус. Але такий метод має проходити дуже дозовано, в ранковий або передвечірній час доби, з урахуванням індивідуального сприйняття сонця дитиною.

Ходіння босоніж — також прекрасний метод, який стимулює біологічно активні точки на стопах і є ефективним профілактичним методом.

Гідротерапія охоплює різну методику загартовування організму дитини за допомогою водних процедур. Такі процедури покращують циркуляцію крові, еластичність судин, здійснюють кисневе насичення організму дитини. Основні принципи водних процедур полягають в обтиранні — їх можна застосовувати до дітей з самого раннього віку, обливання та контрастний душ.

Існує також і фармакологічний спосіб підвищення імунітету, наприклад, «Анаферон». Першочергове його призначення полягає в антивірусній дії, але паралельно цей препарат працює як імуномодулюючий — стимулює роботу імунної системи.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання