Задати питання

Слабкий імунітет у дитини

  • Поділитися:

Однією з причин, чому діти часто хворіють, є слабкий імунітет у дитини.

Імунітет дитини дозволяє організму повноцінно запускати захисні функції перед інфекціями та вірусами. Після народження діти успадковують певний імунітет від батьків, але, все ж, слабкий імунітет у дитини — це стандартне явище особливо в ранньому віці. Для того, щоб підвищити імунітет у дитини батьки використовують різні препарати для зміцнення і підвищення ефективності роботи імунної системи, а також — народні засоби і методи.

Дитячий імунітет, як підвищити імунітет у дитини

Навіть якщо при народженні малюку дісталася слабка імунна система, батьки можуть вплинути на це і підвищити її ефективність, сформувавши хороший придбаний дитячий імунітет.

Підвищити імунітет у дитини можна за допомогою загартовування — різних процедур, які підвищують здатність організму адаптуватися під агресивні зовнішні умови. Під загартовуванням в основному маються на увазі щоденні прогулянки на свіжому повітрі і гідропроцедуи.

Дитячий імунітет

Підвищення і зміцнення тонусу організму за допомогою загартовування значно покращує слабкий дитячий імунітет. Завдяки цьому, в рази підвищується здатність організму протистояти різним захворюванням, в тому числі, до застуд і вірусів, а це в свою чергу зменшує необхідність приймати медичні препарати в майбутньому. Будь-яка фізичне регулярне навантаження в щоденному графіку малюка вітається незалежно від віку.

Також підвищити імунітет у дитини можна за допомогою фармакологічних препаратів, які спрямовані на зміцнення і підвищення стимуляції роботи природних захисних функцій організму.

Важливу роль в питанні підвищення і зміцнення роботи слабкої імунної функції відіграє правильне і повноцінне харчування.

Що давати для підвищення імунітету дітям

Підвищення імунітету у дітей відбувається за рахунок грудного вигодовування. Коли мова йде про більш старших дітей, важливу роль відіграє харчування. Повноцінне, регулярне та збалансоване харчування є обов'язковим для імунітету, дітям потрібна їжа, яка забезпечує потребу організму у вітамінах мікро-і макроелементів.

Зелень, фрукти овочі, м'ясо, риба, яйця, молочні продукти — присутність усіх цих складових в раціоні позитивно впливає на підвищення імунітету у дітей.

Якщо мова йде про підвищення і зміцнення захисних функцій від простудних захворювань, то дітям для імунітету потрібні продукти з підвищеним вмістом вітаміну С — цитрусові, смородина, обліпиха.

Для імунітету дітям не менше необхідне дотримання водного балансу — дитина повинна випивати в день певну кількість рідини.

Якщо дитина перебуває у віці:

  • від 1-го до 3-ох років, йому необхідно давати воду з розрахунку 50 мл на 1 кг ваги;
  • від 3-ох до 7-ми - обсяг води повинен становити 1,25 - 1, 75 мл;
  • а у віці від 7-ми років - потрібно підвищити вживання води на добу до 1, 75 - 2,5 л.

Не менш важливий фактор повноцінного відпочинку, сон також підвищує імунітет.

Зміцнення імунітету: імунні препарати для дітей

Якщо незважаючи на всі зусилля і застосування природних способів стимуляції, імунітет у дитини істотно не підвищився і все одно залишається слабким, варто звернути увагу на імунні препарати для дітей.

Існує безліч фармакологічних імуномодулюючих препаратів, які впливають на зміцнення імунітету у дітей. Дія таких препаратів направлена на підтримку, підвищення і зміцнення роботи слабкої імунної системи.

Найчастіше імунні препарати для дітей призначаються в період масового поширення інфекцій, який в основному випадає на холодну пору року або міжсезоння. Коли слабка імунна система не справляється з постійними атаками вірусів або постійно трапляються рецидиви, зміцнення імунітету дитини доводитися покласти на імуномодулюючі препарати.

Анаферон

Імунні препарати для дітей на основі інтерферону — білка, який виробляється організмом в момент впливу на клітини вірусної інфекції, здатні гальмувати і навіть зупиняти життєдіяльність і розмноження інфекцій. Особливо ефективне зміцнення імунітету у дітей за допомогою подібних препаратів відбувається на початковій стадії інфікування. До таких препаратів відноситься «Анаферон», який має високий профіль безпеки і лояльний вплив на організм, крім того, він дозволений для дітей будь-якого віку старше 1 місяця. Все ж прийом імуномодулюючих препаратів, спрямованих на підвищення і зміцнення захисної функції організму краще обговорити зі своїм педіатром.

Народні засоби для підвищення імунітету дитини

Для імунітету дитині необхідно забезпечення комплексних заходів, які повинні включати і харчування, і фізичну активність і загартовування і, в деяких випадках, імуномодулюючі препарати, які здійснюють в посиленому режимі підвищення і зміцнення слабкої імунної системи. Крім всіх перерахованих вище методів, підвищення імунітету у дитини додатково стимулюється народними засобами. Великою популярністю користуються відвари лікувальних трав, які можна додавати в воду під час купання, приймати їх як чай або додавати в рідину їх екстракти, щоб підвищити імунітет.

Одними з найпопулярніших засобів, які підвищують слабкий імунітет вважаються відвари і настої з кропиви, ромашки, череди, м'яти, меліси, мати-й-мачухи і багато інших. Підвищення імунітету дитини значно стимулює мед та інші продукти бджільництва. Їх можна додавати замість цукру, за умови, що у дитини немає алергії на цей продукт.

Для підвищення і зміцнення імунітету користуються популярністю і варення з чорниці, чорної смородини, малини, шипшини, вживати, які дітям значно смачніше, ніж відвари трав. Одним з найбільш доступних способів підвищити слабкий перед застудами імунітет, є калина. Хорошим іммуностимулятором є також риб'ячий жир, для імунітету дитині можна давати 2-3 капсули в день.

Батьки повинні уважно поставитися до процесу підтримки, підвищення і зміцнення імунітету у дітей, адже саме він дозволяє хворіти набагато менше, скорочує періоди одужання і блокує рецидиви.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання