Задати питання

Як підвищити імунітет дитини

  • Поділитися:

Питання «Як підвищити імунітет дитини» завжди актуальне, а в осінньо-зимовий і весняний період — особливо. Діти схильні до різних простудних і інфекційних захворювань, саме таким чином і формується імунітет.

Повышение иммунитета у ребенка

Однак, є деякі чинники, які повинні насторожувати батьків і спонукати до пошуків додаткових методів, як підвищити дитині імунітет. До таких факторів можна віднести наступне:

  • Дитина хворіє простудними захворюваннями 6 раз на рік і частіше.
  • Навіть незначна застуда протікає важко і нерідко з ускладненнями.
  • Дитина схильна до алергій.
  • У дитини часто виникають грибкові інфекції.
  • У дитини часто виникають герпетичні висипання на губах.
  • Спостерігаються розлади стільця (схильність до закрепів, або діарей).

Далі в статті ми розповімо про способи, як можна підвищити імунітет дитині, які препарати і засоби для цього застосовуються.

Що потрібно для підвищення імунітету

Ще наші прабабусі і прадідусі знали що потрібно для підвищення імунітету. Найкращим способом завжди вважалося загартовування, фізична активність, а також різні народні методи — вживання цибулі, часнику, інших імуностимулюючих рослин (ехінацея, звіробій, чистотіл, женьшень).

На сьогоднішній день, крім народних засобів існують і спеціальні медикаментозні препарати для підвищення імунітету. Однак, перед їх застосуванням краще проконсультуватися з лікарем.

Отже, що потрібно для підвищення імунітету? В першу чергу дитині потрібно забезпечити раціональне вітамінізоване харчування, повноцінний відпочинок і здоровий сон, не перевантажувати його розумово і фізично, одягати по погоді — не надто тепло, так як саме холод є природним стимулятором імунітету. Тільки після цього будуть ефективні і інші способи підвищення імунітету.

Способи підвищення імунітету дитини

Підвищити імунітет дитини можна двома основними способами — фізичним і медикаментозним. Фізичні способи підвищення імунітету включають в себе загартовування, фізичні вправи, ранкову розминку, або гімнастику.

Загартовування не повинно бути радикальним. Спочатку можна залишати малюка кілька хвилин без одягу, збільшувати час прогулянок на свіжому повітрі. Коли дитина стає старшою, можна перейти і на контрастний душ.

Фізичні вправи для підвищення імунітету

Фізичні вправи також не повинні занадто навантажувати малюка і завдавати йому дискомфорт. Потрібно вибрати таке заняття, від якого дитина буде отримувати задоволення — це може бути плавання, єдиноборство, танці, футбол, теніс і багато іншого.

Широко застосовуються і народні способи підвищення імунітету. З цією метою застосовуються такі імуностимулюючі рослини, як ехінацея, елеутерокок, лимонник, женьшень, прополіс. Для профілактики простудних захворювань рекомендують також часник, цибулю. Однак, не варто захоплюватися народними способами, їх застосування до дітей має бути застосоване з обережністю.

Чим ще можна підвищити імунітет дитині

Порадити, чим підвищити імунітет дитині, найкраще може тільки лікар після повного обстеження малюка і встановлення причини слабкого імунітету. Найчастіше, крім загальнозміцнюючих заходів, доктор призначає і медикаментозні препарати, що мають імуностимулюючу дію.

Препарати для підвищення імунітету

Отже, чим можна підвищити імунітет крім народних засобів? На сьогоднішній день існує безліч препаратів, які допомагають зміцнити імунітет. Серед них і вітамінно-мінеральні комплекси, БАДи, полівалентні препарати, інтерферони, індуктори інтерферонів, противірусні препарати.

Наприклад, препарат Анаферон підходить як для профілактики, так і для лікування простудних захворювань. При профілактиці —Анаферон дитячий підтримує імунітет у стані високої готовності протистояти вірусам, а при лікуванні — підсилює здатність організму продукувати інтерферони. Анаферон дитячий, може застосовуватися тривалими профілактичними курсами.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання