Задати питання

Застуда у немовлят, необхідне лікування

  • Поділитися:

Якщо дорослий легко може перенести застуду на ногах, не надаючи їй особливої уваги, то лікування застуди у новонароджених має проводитися в обов'язковому порядку. Навіть незначний, здавалося б, нежить для немовляти є дуже небезпечним, оскільки блокує носове дихання, а воно у малюків переважає над ротовим.

Простуда у новорожденных

Крім цього, якщо лікування застуди у новонароджених почати несвоєчасно, то є дуже велика ймовірність поширення патологічного процесу не тільки на дихальну систему, а й на інші органи, що, в свою чергу, здатне викликати серйозні ускладнення — гайморит, синусит, бронхіоліт, пневмонія, менінгіт та інші.

Далі в статті ми розповімо, якими ознаками проявляє себе застуда у новонароджених, лікування якими препаратами буде найбільш ефективним, а також чи потрібні противірусні препарати для ефективного лікування.

Ознаки застуди у новонародженого

Застуда новонародженого протікає трохи інакше і важче, ніж у дорослого.

Перші ознаки застуди у новонародженого:

  • млявість;
  • неспокій;
  • плаксивість;
  • відмова від їжі і пиття;
  • дратівливість;
  • поганий сон.

Лікування, розпочате при появі перших симптомів, буде максимально ефективним.

Однак багато батьків списують таку поведінку дитини на кишкові кольки, або просто поганий настрій, ось тоді застуда у новонародженого починає прогресувати. З'являються такі ознаки, як закладеність носа, наявність рідких прозорих виділень з нього, підвищується температура тіла, малюк починає покахикувати, при огляді горла воно часто виявляється гіперемійованим.

Нерідко застуда у новонародженого може проявляти себе і розладами стільця (в більшості випадків — пронос), висипом, свербінням шкіри. Помітивши будь-які ознаки застуди у новонародженого, слід не затягувати і негайно звертатися до лікаря!

Як лікувати застуду у новонароджених

Багато батьків не знають, що робити при перших ознаках захворювання, як лікувати застуду у новонароджених і які препарати їм взагалі дозволені.

Лікування має бути комплексним — і симптоматичним, і етіотропним. Симптоматичне лікування передбачає застосування різних груп препаратів — протизапальних, жарознижуючих, препаратів від кашлю, крапель для носа. Етіотропна терапія спрямована на боротьбу з вірусом і полягає в застосуванні противірусних препаратів.

Крім медикаментозної терапії, важливі і загальноприйняті заходи — обмеження контактів малюка з іншими дітьми і дорослими, регулярне провітрювання кімнати, вологе прибирання, або зволоження повітря, забезпечення малюкові рясного пиття.

Але краще все ж, особливо недосвідченим батькам, не шукати способів, як лікувати застуду у новонародженого самостійно, а звернутися до кваліфікованого лікаря.

Використання противірусних препаратів для новонароджених

Багато лікарів і батьків скептично оцінюють противірусні препарати для новонароджених. Однак, як показує досвід, противірусні засоби якщо і не запобігають розвитку захворювання, то значно полегшують його перебіг.

На сучасному фармацевтичному ринку вибрати противірусне для новонароджених не так просто через величезний асортимент, тому, перед тим як купувати ліки, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем. Всі противірусні препарати для новонароджених відрізняються між собою формою випуску, механізмом дії, складом, і ціною.

Анаферон дитячий

Якщо це таблетки, їх необхідно попередньо подрібнити або розчинити у воді, молоці. Якщо у малюка немає схильності до алергії, багато батьків віддають перевагу сиропам.

Виходячи з відгуків фахівців і пацієнтів, відмінно зарекомендувало себе таке противірусне для новонароджених, як Анаферон. Він випускається в таблетках, має імуномодулюючий та противірусний ефект. Імовірність наявності побічних ефектів при прийомі препарату мінімальна. Анаферон не рекомендується застосовувати дітям з індивідуальною непереносимістю будь-якого з компонентів препарату. Анаферон дитячий, дозволений до застосування з 1-го місяця життя дитини.

  • Поділитися:
Дізнатися ціну
у найближчій аптеці
Відкрити карту
Ми використовуємо файли cookie, щоб дозволити нашому сайту працювати належним чином, персоналізувати контент і рекламу, надавати функції соціальних мереж і аналізувати наш трафік.
Задати питання